Informace pro rodiče

Program​

V naší školičce se snažíme o co nejpestřejší program tak, aby vyhovoval potřebám a věku dětí. Přijímáme děti ve věku 2 let, mladší děti budou posuzovány individuálně s přihlédnutím ke kapacitě školičky. Nasloucháme dětem, upevňujeme hygienické návyky dětí.

​V naší školičce se děti můžou těšit na společné tancování, zpívání, ale i výtvarné tvoření v naší dílničce. Využíváme různé výtvarné techniky s ohledem na věk a dovednost dítěte. Tvoříme s přírodními materiály a hrajeme si s nimi. ​​​Učíme se poznávat svět kolem nás.

Venkovní aktivity

​Pokud počasí dovolí, chodíme na procházky do blízkého okolí, poznáváme ho a učíme se objevovat svět. ​Seznamujeme se se zvířátky, pozorujeme je. ​​Využíváme prostor zahrady a herní prvky v ní.

Omlouvání dětí

​​​Tak aby naše školička mohla být plně využita, je potřeba každou absenci dítěte předem omluvit.​ Dítě omlouvejte pouze SMS zprávou na tel: 777 879 155 vždy nejpozději do 14 hod. předešlého dne kdy bude dítě chybět. V případě, že tuto dobu nestihnete, můžete si obědy vyzvednout do 12:30 hod. do vlastního jídlonosiče v den absence.

Omlouvání pro neprojektové děti: 

Děti, které školičku navštěvují individuálně si po řádném omluvení svůj zameškaný pobyt ve školičce mohou nahradit. Náhradní termín je možný sjednat v centru s vedoucí pečovatelkou - pí. Světlíkovou od po-pá v provozních hodinách. Náhrada je možná do konce daného měsíce, ve kterém absence vznikla. Školné se nevrací.

Stravování

Obědy zajišťuje DS Světluška (jsou dováženy)​, strava splňuje veškerá kritéria pro děti předškolního věku dle potravinového košíku. Děti si při celodenním pobytu nosí každý svoji svačinku v podepsaném boxíku (dopolední a odpolední svačinka). Pro dodržení pitného režimu také pití ve vlastní lahvi. Pokud dítě používá dudlík, respektujeme to:-)

Co s sebou do Světlušek

  • ​papučky s pevnou patou (prosím ne crocsy)
  • ​​oblečení do školičky - tričko, tepláky (punčochy), ponožky, spodní prádlo, mikinu (věci, které si může dítě zašpinit při dílničkách či pobytu venku)​, pyžamko
  • náhradní oblečení ( spodní prádlo, ponožky, tričko krátký a dlouhý rukáv, tepláky) 
  • ​věci na ven - čepice, bunda, vhodná obuv  (v létě: sluneční brýle, opalovací krém, kraťásky / v zimě: šála, čepice, rukavice), chodíme ven do -3 °C
  • ​gumáčky, boty pro pobyt venku a pláštěnku (při nepřízni počasí) - zůstávají ve školičce
  • oblíbený polštářek či hračku
  • ​​náhradní pleny a vlhčené kapesníky
  • větší svačinku v podepsaném boxíku (dopolední a odpolední svačina)
  • lahev na pití (s pítkem) 

Prosíme vše podepsat:-)